12 grudnia: "Stare lwy"

"Stare lwy": lekcja życia na wakacjach
"Stare lwy": lekcja życia na wakacjach
Wbrew swojej woli młody chłopak spędza wakacje w Teksasie na farmie prowadzonej przez dwóch dalekich i dość sędziwych kuzynów. Wakacje bez wygód i telewizora zapowiadają się fatalnie. Tymczasem bohater tej historii dowiaduje się, że w życiu niczego nie wolno z góry przesądzać, i że czyjaś życzliwość i wspomnienia mogą stać się cennym posagiem na przyszłość.

Lato, początek lat 60. dwudziestego wieku. Walter (Haley Joel Osment) ma czternaście lat i ostatnim miejscem, w jakim chciałby spędzić letnie wakacje jest położona w Teksasie farma jego ciotecznych dziadków. Jednak Walter nie ma wyboru, bowiem jego matka, Mae (Kyra Sedgwick), musi pozbyć się go na jakiś czas, aby bogato wyjść za mąż. Mae obiecuje, że wkrótce wróci po Waltera.

Sędziwi kuzyni, ekscentryczni staruszkowie, Hub i Garth (Robert Duvall, Michael Caine) według plotki w przeszłości zajmowali się napadami na banki, byli też płatnymi zabójcami na usługach mafii. Nietrudno w to uwierzyć, bowiem obydwaj nie uskarżają się na brak gotówki, a jak powszechnie wiadomo, raczej nie sposób wzbogacić się uczciwą pracą.

Walter, podobnie jak wiele innych osób, podejrzewa swoich kuzynów o kryminalną przeszłość, ale ich losy zaczynają go intrygować, gdy wśród rzeczy Gartha znajduje fotografię pięknej kobiety. Chłopiec postanawia dowiedzieć się, kim była. I tak, krok po kroku, zaczyna poznawać świat, o którego istnieniu nie miał pojęcia.

Hub i Garth snują przy nim opowieść o pięknych księżniczkach, więzionych przez podłych szejków, o miejscach, które można było przemierzyć tylko na grzbiecie wierzchowca i gdzie prawdziwi mężczyźni rozstrzygali spory w pojedynkach...

EMISJA W TVN 7:

sobota, 12 grudnia, 21.20

podziel się:

Pozostałe wiadomości