30 stycznia: "Dzień bałwana"

"Dzień bałwana"
"Dzień bałwana"

Śnieg zasypał drogi tak obficie, że służby odpowiedzialne za odśnieżanie nie zdołały go usunąć. Z tego powodu pozamykano szkoły.

Pogoda pokrzyżowała plany państwa Brandstonów. Tom Brandston (Chevy Chase) jest meteorologiem i prezenterem prognozy pogody w lokalnej stacji telewizyjnej, który akurat w czasie tak niesprzyjającej aury musi toczyć batalię ze swoim szefem. Szef domaga się od niego, aby stał się bardziej atrakcyjny, i aby zdystansował prezentera konkurencyjnej stacji.

Żona Toma, Laura (Jean Smart) też ma powody, aby nie lubić zimy, została przez nią unieruchomiona w domu akurat w dniu, w którym zamierzała podpisać ważną umowę. Natomiast trójka dzieci Brandstonów nie ma nic przeciwko zimowym klęskom żywiołowym, tym bardziej, że dzięki nim zyskują dodatkowy dzień wakacji.

Piętnastoletni Hal (Mark Webber), najstarszy z rodzeństwa, postanowił wykorzystać wolny czas na zdobycie serca pięknej koleżanki z klasy, która niestety ma już chłopaka. Rywal Hala wcale nie zamierza ustąpić, dlatego dochodzi między nimi do wielu konfliktowych sytuacji.

Dziesięcioletnia Natalie (Zena Grey), siostra Hala, jest zachwycona możliwościami, jakie dają dodatkowe dni wolne od szkoły. Najchętniej przedłużyłaby stan klęski żywiołowej, o przynajmniej jeszcze jeden dzień. Dlatego też Natalie wytrwale spiskuje przeciwko operatorowi pługu śnieżnego (Chris Elliott), którego wezwano do Syracuse, aby odśnieżył drogi.

Najmłodszy z rodzeństwa, czteroletni Randy, jest zachwycony śniegiem, który stwarza wspaniałe warunki do zabawy. Niestety rodzice nie podzielają jego entuzjazmu i nie pozwalają mu wychodzić na dwór.

EMISJA W TVN 7:

sobota, 30 stycznia, 14:45

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!
Materiał promocyjny

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!