ART-B. Made in Poland PRZED EMISJĄ W TV: Afera wybuchła!

ART-B

W latach 90. wybuchła afera wokół działalności ART-B. Bagsik i Gąsiorowski zostali oskarżenie o zawłaszczenia mienia społecznego.

W sprawie ART-B pojawiło się wiele znaków zapytania, a ich działalność wzbudziła spore podejrzenia. Służby zainteresowały się firmą i sposobem zarabiania jej właścicieli. Do prokuratury zostały złożone wnioski o zatrzymanie Bagsika i Gąsiorowskiego.
Emisja w tv:
sobota, 26 października, 11:05
O czym jest 5. odcinek?
W tym odcinku widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się, m.in. próbie uratowania zagrożonego Zakładu Ursus przez spółkę Art-B. Dzięki temu biznesowi Andrzej Gąsiorowski i Bogusław Bagsik wkroczyli w świat mediów. Gazety zaczęły zastanawiać się, kim są tajemniczy biznesmeni i w jaki sposób udało im się dojść do tak imponującego majątku. Media prześcigały się w domysłach, zadając sobie pytanie "oszukiwali czy nie oszukiwali"? Jak rozpętała się wielka afera? I kto tak naprawdę został w niej poszkodowany?
Sensacyjny serial dokumentalny o życiu i karierze, wzlotach i upadkach właścicieli jednej z największych prywatnych firm w historii Polski. Art-B w latach 1990-1992 stworzyła sieć sześciuset firm-córek w pięćdziesięciu krajach świata. Spółka osiągnęła obrót 22,5 miliarda dolarów w ciągu osiemnastu miesięcy, co jest lepszym wynikiem niż obrót Orlenu w 2015 roku.
Zobacz także:
ART-B
ART-B
ART-B
ART-B
Pozostałe wiadomości