ART-B. Made in Poland PRZED EMISJĄ W TV: Jak zarabialo ART-B?

ART-B. Made in Poland: Jak ART-B zarabiało?
Spółka ART-B zarabiała na podwójnym oprocentowaniu czeków. Dziennikarze podchwycili temat i opowiedzieli widzom o mechanizmie Bagsika i Gąsiorowskiego.

Spółka ART-B zarabiała na rynkach zagranicznych. Andrzej Gąsiorowski opowiadała dziennikarzom o swojej działalności i przeprowadzanych inwestycjach, jednak największe zainteresowanie wzbudziło zarabianie na podwójnym oprocentowaniu. Media podchwyciły temat "oscylatora finansowego"i starały się widzom w prosty sposób wyjaśnić, na czym polegał ten mechanizm.

Emisja w tv:

sobota, 26 października, godz. 11:05

O czym jest 5. odcinek?

W tym odcinku widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się, m.in. próbie uratowania zagrożonego Zakładu Ursus przez spółkę Art-B. Dzięki temu biznesowi Andrzej Gąsiorowski i Bogusław Bagsik wkroczyli w świat mediów. Gazety zaczęły zastanawiać się, kim są tajemniczy biznesmeni i w jaki sposób udało im się dojść do tak imponującego majątku. Media prześcigały się w domysłach, zadając sobie pytanie "oszukiwali czy nie oszukiwali"? Jak rozpętała się wielka afera? I kto tak naprawdę został w niej poszkodowany?

Sensacyjny serial dokumentalny o życiu i karierze, wzlotach i upadkach właścicieli jednej z największych prywatnych firm w historii Polski. Art-B w latach 1990-1992 stworzyła sieć sześciuset firm-córek w pięćdziesięciu krajach świata. Spółka osiągnęła obrót 22,5 miliarda dolarów w ciągu osiemnastu miesięcy, co jest lepszym wynikiem niż obrót Orlenu w 2015 roku.

Zobacz także:

ART-B

podziel się:

Pozostałe wiadomości