Dokument w TVN 7: "Iris"

Iris
Iris

- „Nie jesteś piękna i nigdy nie będziesz, ale masz za to coś lepszego. Masz styl.” Takie słowa Iris Apfel usłyszała, gdy zaczynała karierę w świecie mody. Dziś ma 93 lata i jest niekwestionowaną ikoną, a jej nazwisko to marka sama w sobie. Ale Iris znana jest nie tylko ze swoich wielkich okularów i niesamowitych stylizacji. Jej świetne wyczucie stylu przełożyło się również na projektowanie wnętrz i to nie dla byle kogo! Apfel wraz z mężem otworzyli w 1950 roku firmę Old World Weavers, która wyposażyła biały dom aż dla 9 prezydentów – Trumana, Eisenhowera, Kennedy’ego, Johnsona, Nixona, Forda, Cartera, Reagana i Clintona.

Mimo swoich 93 lat, Iris nie zamierza zwalniać tempa. Nawet poruszając się o lasce, nigdy nie zapomina o wymyślnej biżuterii i charakterystycznym dla niej stylu. Superaktywna, charyzmatyczna, stylowa i wiecznie młoda duchem zawsze podkreśla, że „strój nie musi być drogi, nie musi być supermodny. Trendy to wspaniała rzecz, jeśli do ciebie pasują, jeśli nie - będziesz wyglądać dziwacznie.”

Film „Iris” zabiera nas na wyjątkową podróż po epokach mody, które dokumentuje niesamowita garderoba należąca do Apfel. Dla każdego miłośnika mody i nie tylko, film „Iris” to absolutnie obowiązkowa pozycja filmowa.Poniedziałek, 9 maja, 22:05

Iris

Iris

Dokumenty

Dokumenty

podziel się:

Pozostałe wiadomości