Dokument w TVN 7: "Kult"

Dokument w TVN 7: "Kult"
Dokument w TVN 7: "Kult"

poniedziałek, 13 maja, 22:30!26 marca 1997 roku w San Diego, odnaleziono ciała 39 wyznawców sekty Heaven’s Gate. Masowe samobójstwo, o którym mówili wszyscy. Członkowie sekty nagrali pożegnania dla swoich rodzin, po czym targnęli się na życie. Ocalał tylko jeden człowiek, dzięki któremu możemy poznać przerażającą prawdę o tym jak brutalnie działała sekta.

Film „Kult” to także zapis wielkiego bólu z jakim przyszło zmagać się bliskim ofiar. Jedna z rodzin ofiar postrzega tragedię nie jako jedno samobójstwo, lecz 38 morderstw. Wciąż nie mogą uwierzyć, że ktoś tak wyprał mózg ich 28-letniej córce, że posunęła się do takiego kroku. Należała do sekty trzy lata. Nancy Brow, której syn był w sekcie od 1975 roku, wierzy, że zrobił z życiem to, co chciał. Natomiast Steven’a Hill’a zwerbowano do sekty przez internet. Razem z żoną Yvonne, dołączyli do Heaven’s Gate, gdy w ich życiu nie działo się najlepiej. Trzy miesiące później Steven odszedł mając nadzieję, że żona za nim podąży. Ona jednak zdecydowała zostać i podporządkować się guru Do. Steven z ogromnym smutkiem, zmaga się teraz z życiem, wychowując samotnie ich dzieci.

Dlaczego ludzie wstępują do sekty? Czy faktycznie przechodzą tak dogłębne pranie mózgu, że nie mają już świadomości i wolnej woli? Jak wygląda takie życie i co powoduje, że dorośli, myślący ludzie skłonni są popełnić samobójstwo w imię wyższego celu, którego przecież tak naprawdę nie ma.. Film „Kult” odpowiada na te i inne nurtujące pytania, których, gdyby nie tak straszna tragedia, nie trzeba było by zadawać.

Dokument w TVN 7: "Kult"

Dokument w TVN 7: "Kult"

podziel się:

Pozostałe wiadomości