Majówka w TVN 7

TVN 7
TVN 7
Podczas długiego majowego weekendu stacja TVN 7 przygotowała dla swoich widzów specjalne propozycje programowe, w których nie zabraknie filmów zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Warto spędzić majówkę z TVN 7!

1 maja o godzinie 10.55 pasmo filmowe rozpoczyna „Mania czy Ania”. Są to losy sympatycznych dziewięcioletnich bliźniaczek, które do czasu przypadkowego spotkania na wakacyjnym obozie w Alpach nie wiedziały o swoim istnieniu. Dziewczynki uświadamiają sobie, że zostały rozdzielone po porodzie przez swoich rozwiedzionych rodziców. Luisa razem z ojcem mieszka w Wiedniu, Lotte z mamą w Monachium. Siostry postanawiają, że zamienią się miejscami. Każda z nich chce poznać drugiego rodzica. Pragną też na nowo zjednoczyć swoją rodzinę.O godzinie 12.00 – „Mandie i sekretny tunel”. Ukochany ojciec Mandie ginie w wypadku podczas polowania. Dziewczynka nie odnajduje się w relacjach z chłodną w uczuciach matką Ettą i z obojętną siostrą - nigdy nie czuła się tak samotna i bezradna. Może wprawdzie liczyć na wsparcie przyjaciela jej ojca - pochodzącego z plemienia Cherokee - Wuja Neda, w pobliżu jest też ukochany kot Snowball, lecz Mandie brak miłości i wsparcia kochającej rodziny. Kiedy matka postanawia wysłać dziewczynkę na służbę do oddalonego od domu hotelu, rozżalona Mandie prosi o pomoc Wuja Neda. Zwierza mu się, że ojciec miał brata, z którym nie utrzymywał bliskich stosunków. Dziewczynka wierzy, że jej jedynym wyjściem jest poprosić go o opiekę. Pod osłoną nocy, w towarzystwie Wuja Neda i przyjaciół z plemienia Cherokee oraz ukochanego kota, Mandie wyrusza do posiadłości wuja, gdzie zmierzy się z głęboko skrywanymi tajemnicami o jej przeszłości i odnajdzie klucz do swojej przyszłości.Dorosłej publiczności o godzinie 20.00, TVN 7 proponuje film „Zabójstwo Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”. Kolejna opowieść o jednej z największych legend współczesnej Ameryki. Jesse James stał się najsłynniejszym bandytą działającym na Dzikim Zachodzie. Film opowiada o jego kilku ostatnich dniach, które spędził ze swoimi przyjaciółmi i kumplami, w tym z Robertem Fordem, dziewiętnastoletnim chłopakiem, dla którego Jesse James był idolem. Jednak ich losy tak się potoczyły, że do Forda na zawsze przylgnęła łatka tchórzliwego zabójcy…3 maja od rana propozycja dla najmłodszych. O godzinie 10.00 film animowany „Ach, jak cudowna jest Panama”. Jest to film oparty na podstawie książki Janoscha, twórcy literatury dziecięcej. Mały Niedźwiadek przypadkiem znajduje tajemnicze pudełko przy brzegu rzeki. Pakunek z nazwą Panama pachnie niezwykle apetycznie – jak się później okazuje – bananami. Mały Niedźwiedź wraz ze swoim przyjacielem Małym Tygryskiem decydują się wyruszyć w podróż, aby odnaleźć tę pachnącą krainę – Panamę.

O godzinie 16.00 i 18.00 – w dwóch częściach wielki hit „Przeminęło z wiatrem”. Film nakręcony na podstawie bestselleru autorstwa Margaret Mitchell, został nazywany amerykańską epopeją narodową. Opowiada o losach Scarlett O'Hary, rozpieszczonej dziewczyny z amerykańskiego południa, która nieszczęśliwie zakochuje się w Ahleyu Wilkesie, mieszkającym po sąsiedzku arystokracie. Ashley jednak żeni się z Melanią, a Scarlett wbrew samej sobie wychodzi za brata Melanii - Charlesa, który wkrótce ginie na wojnie. W końcu wybucha wojna secesyjna i Scarlett wraz z Melanią przenoszą się do Atlanty. O względy Scarlett nieustannie zabiega przystojny Rhett Butler. W końcu Scarlett wychodzi za niego, ale nie przestaje kochać Ashleya. Dopiero po śmierci Melanii Scarlett zdaje sobie sprawę, że Rhett jest jej jedyną prawdziwą miłością.

podziel się:

Pozostałe wiadomości