„Nasza kolęda” – bożonarodzeniowy koncert Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

„Nasz kolęda” – bożonarodzeniowy koncert Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

Zapraszamy do wspólnego przeżywania bożonarodzeniowego czasu w koncercie „Nasza kolęda”, a jednocześnie do wspierania podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Koncert już 24 grudnia o 16:35.

W koncercie biorą udział m.in.: Lidia Jazgar, Beata Rybotycka, Basia Stępniak-Wilk, Jacek Wójcicki i Konrad Mastyło. Najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki śpiewają również laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki: Łukasz Baruch, Aleksandra Bogucka, Klaudia Borczyk, Grzegorz Dowgiałło, Katarzyna Nowak, Aleksandra Nykiel, Bartłomiej Peszuk, Wiktoria Smuga, Mariusz Trzeciak i Michał Ziomek. Wokalistom towarzyszy orkiestra pod dyrekcją Andrzeja Zaryckiego i Moniki Bachowskiej, a także chór Insieme oraz Dziecięcy Zespół Wokalny Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie. O poetycką oprawę koncertu zadbali Anna Dymna i Maciej Musiał.
– Dzisiaj rezygnuje się z wielu wspaniałych projektów, bo mieliśmy pandemię, bo trwa wojna w Ukrainie, bo panuje drożyzna i inflacja – zaznacza Anna Dymna. – Jednak, wbrew tym wszystkim przygnębiającym trudnościom oraz tragediom, moja fundacja nie zamierza rezygnować z działań, które dają siłę, edukują, poszerzają świadomość społeczną i radośnie rozjaśniają rzeczywistość. Dlatego postanowiliśmy wspólnie śpiewać kolędy i dzielić się z innymi bożonarodzeniowym pięknem. Potrzebna jest nam przecież iskierka nadziei i miłości, która zapali w nas nowe światło. Potrzebne jest nam nowe Betlejem. Bądźmy więc razem. Zaśpiewajmy kolędy, posłuchajmy dobrych słów, popatrzmy na siebie życzliwie. Może choć na chwilę uda nam się rozjaśnić rzeczywistość.
Pomysłodawczynią koncertu „Nasza kolęda” jest Anna Dymna. Autorem scenariusza i reżyserem – Wojciech Graniczewski. Autorami aranżacji utworów są Andrzej Zarycki i Konrad Mastyło. Za scenografię odpowiada Ryszard Melliwa.

Emisja koncertu "Nasza kolęda" 24 grudnia 16:35