Plejada gwiazd pożegnała dziś wybitnego kompozytora Wojciecha Trzcińskiego. W sieci udostępniono zdjęcia z pogrzebu artysty. Z kolei Zbigniew Hołdys narzeka na zdrowie. Muzyk zdradził, co mu dolega. Księżna Kate pokazała rysunki swoich pociech. Wielka Brytania żyła również rozdaniem nagród BAFTA 2025. Sprawdź, o czym pisały media 17 lutego 2025 roku.
- Pogrzeb Wojciecha Trzcińskiego - kto pożegnał artystę
- Z jaką chorobą zmaga się Zbigniew Hołdys
- BAFTA 2025 - kim są laureaci
- Księżna Kate pokazała rysunki swoich dzieci
Pogrzeb Wojciecha Trzcińskiego - kto pożegnał artystę?
17 lutego odbył się pogrzeb Wojciecha Trzcińskiego, który był kompozytorem, pianistą, gitarzystą, dyrygentem, producentem muzycznym, jednym z pomysłodawców nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego Fryderyki. Założył również ośrodek sztuki Fabryka Trzciny. Legendarny artysta stworzył m.in. przebój "Karmazynowa noc" Izabeli Trojanowskiej czy "Hi-Fi" Wandy i Bandy. Współpracował z Krzysztofem Krawczykiem, Anną Jantar, Zbigniewem Wodeckim czy Haliną Frąckowiak.
Wojciech Trzciński zmarł 1 lutego w wieku 75 lat. Kompozytora na warszawskich Powązkach pożegnali m.in. Magda Umer, Grażyna i Adam Torbiccy, Adam Sztaba z żoną, Wojciech Gąsowski, a także Michał Milowicz.
🕯️ W Warszawie odbył się pogrzeb Wojciecha Trzcińskiego. „Odszedł artysta nietuzinkowy, oddany pasji tworzenia. W swojej...
Posted by Senat Rzeczypospolitej Polskiej on Monday, February 17, 2025
Zbigniew Hołdys ma problemy ze zdrowiem
Kompozytor i gitarzysta Zbigniew Hołdys zaniepokoił fanów. Współzałożyciel zespołu Perfect poinformował fanów na Facebooku, że boryka się z problemami zdrowotnymi. Muzyk zdradził, że zachorował na półpasiec. Opisał, jak się obecnie czuje.
"Leżę, wiję się z bólu, słucham, czytam, oglądam, nie komentuję. Świat dostał nową talię kart, w niej parę Czarnych Piotrusiów, parę kart znaczonych..." - czytamy na Facebooku.
Posted by Zbigniew Hołdys on Tuesday, December 28, 2010
BAFTA 2025 rozdane! Kto zdobył nagrody?
Ceremonia rozdania 78. Nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej odbyła się 16 lutego 2025 w Londynie. Podczas uroczystości wręczono nagrody w licznych kategoriach.
"Konklawe" z Ralphem Fiennesem w roli głównej zdobył łącznie cztery statuetki w tym dla najlepszego filmu. W kategoriach aktorskich nagrodzeni zostali Adrien Brody (najlepszy aktor za film "The Brutalist"), Mikey Madison (najlepsza aktorka za film "Anora"), Kieran Culkin (najlepszy aktor drugoplanowy za "Prawdziwy ból") i Zoe Saldaña (najlepsza aktorka drugoplanowa za "Emilię Perez"). Nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymał Brady Corbet za "The Brutalist".
Sprawdź więcej: BAFTA 2025 rozdane! Które nagrodzone filmy zobaczysz w Max i na Player.pl?
Księżna Kate pokazała rysunki swoich dzieci
Księżna Kate coraz częściej odsłania prywatne życie i nawiązuje do swoich dzieci. Kate Middleton podzieliła się z internautami rysunkami swoich pociech. 11-letni książę George, 9-letnia księżniczka Charlotte oraz 6-letni książę Louis narysowali portrety. Księżna Walii również udostępniła fanom swoje dzieło. Prawdopodobnie jej rysunek przedstawia małego Louisa.
"Rysowanie portretów z dziećmi może zapewnić chwilę połączenia, gdy spędzacie czas na patrzeniu na siebie i skupianiu się na sobie, a także na kreatywności i — co najważniejsze — na wspólnej dobrej zabawie" - wyznała księżna Kate.
Autor: Kalina Szymankiewicz