Królowa Przetrwania PRZED EMISJĄ w TV: Według kogo Słońce krąży wokół Ziemi? 

Królowa Przetrwania: Test z wiedzy ogólnej
Królowa Przetrwania: Pudełka strachu
W najbliższy czwartek, 22 lutego, o godzinie 22:25 na antenie TVN 7 wyemitowany zostanie 9. odcinek programu "Królowa Przetrwania". Czeka nas wiele emocji. Uczestniczki show musiały zmierzyć się z zadaniem, które wymagało od nich przełamania lęku i wykazania się wiedzą ogólną. Kto poradził sobie najlepiej, a kto chciałby jak najszybciej zapomnieć o tym wyzwaniu?

"Królowa przetrwania" - co czeka nas w 9. odcinku? 

Dziewczyny wzięły udział w niezwykle wymagającym zadaniu z tajemniczymi pudłami, których zawartość może przyprawić o mdłości. Każda uczestniczka musiała włożyć do nich rękę, znaleźć jajko z pytaniem z wiedzy ogólnej i udzielić odpowiedzi. Wyobraźnia płatała figle, a potencjalne okropności skrywane w pudłach wydawały się jeszcze bardziej przerażające, ponieważ dziewczyny nie wiedziały, czego dotykają. Wewnątrz pojemników znajdowały się między innymi żaby, robaki, kurze łapki, a nawet błoto...

Sporo problemów z zadaniem miała Josie, której żywiołowe reakcje na zawartość pudełka irytowały pozostałe uczestniczki. Uznały one, że koleżanka przesadza lub zwyczajnie udaje.

Test wiedzy w "Królowej Przetrwania"

240220_Krolowa_przetrwania_odc_9_tc02 16x9
Królowa Przetrwania: Test z wiedzy ogólnej

To jednak był dopiero początek problemów, bo dziewczyny musiały zmierzyć się z pytaniami ukrytymi w skrzyniach.

Na pierwszy ogień poszła Edyta, która sprawnie poradziła sobie z rozwinięciem akronimu PRL. Pytanie o zwierzchnika Polskich Sił Zbrojnych okazało się jednak zbyt trudne. Następnie Linkiewicz wylosowała pytanie o wzór na twierdzenie Pitagorasa. Dla tych, którzy tak jak Marta nie pamiętają już tego ze szkoły, przypominamy, że wzór na twierdzenie Pitagorasa to a² + b² = c². Kolejne pytanie nie sprawiło już trudności uczestniczce.  

Kto sformułował trzy zasady dynamiki Newtona? Stawiam, że Isaac Newton
 - odpowiedziała.  

Doskonale z konkurencją poradziła sobie Natalia Janoszek. Odpowiedziała na pytania o największy ocean oraz źródło cytatu "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Ewa trochę przypadkiem udzieliła poprawnej odpowiedzi, że samicę żubra nazywamy żubrzycą. Klaudia natomiast bez większego zastanowienia poprawnie rozwinęła skrótowiec NBP.

"Królowa przetrwania" - wpadka Josie

Josie otrzymała pytanie dotyczącą astronomii. Czy Ziemia kręci się wokół Słońca, czy Słońce wokół Ziemi?

Słońce kręci koło Ziemia...
- odparła.  

Mamy nadzieję, że nie musimy wyjaśniać, że ta odpowiedź nie była poprawna. Błędy zdarzają się jednak nawet najlepszym, a trema przed kamerą robi swoje, wiec nikogo nie oceniamy. Jakie będą konsekwencje tej gry i która drużyna okazała się lepsza? Tego wszystkiego dowiecie się już w czwartek o 22:25 w TVN 7!  

Jeśli lubicie takie zadania, przypomnijcie sobie podobne quizy, które Klaudia El Dursi zgotowała uczestnikom "Hotelu Paradise".

"Królowa przetrwania" - gdzie i kiedy oglądać?

Program "Królowa Przetrwania" można oglądać w środy od godziny 22:00 na platformie Player.pl. Na antenie TVN7 show jest emitowany w czwartki.

Autor: Dagmara Gancarz

podziel się:

Pozostałe wiadomości