Przepisy ruchu drogowego, niebezpieczne sytuacje na ulicach, nerwowi kierowcy i surowi instruktorzy, a w centrum ona – Edyta Górniak. Diva polskiej muzyki zdecydowała się zdawać egzamin na prawo jazdy pod okiem naszych kamer. Nie mamy wątpliwości – będziemy świadkami jazdy na pełnych… emocjach!
Dlaczego człowiek dzieli świat na „my” i „oni”? Specjalista od teorii poznawczych Laurie Santos przygląda się plemienności i analizuje, co powoduje, że uwielbienie jednej grupy społecznej często powoduje nienawiść do drugiej. Dzieje się tak w polityce, sporcie, a także w militariach. Jak plemienność kształtuje nasze postrzeganie rzeczywistości?
Detektywi dzielą się swoimi spostrzeżeniami z prowadzonego śledztwa z rodziną Nicole Brown i Rona Goldmana. Jaka jest ich reakcja na informacje o drugim sprawcy?
Dlaczego nienawidzimy? Ludzie są zdolni do wyższych uczuć – przyjaźni, miłości oraz empatii. Co więc sprawia, że potrafią byś też agresywni i okrutni? Antropolog ewolucyjny Brian Hare bada genezę nienawiści od początków rodzaju ludzkiego, przez krwawe karty historii aż po czasy współczesne.
Przeszło 20 lat po zbrodni zespół detektywów spotyka się z naocznym świadkiem wydarzenia. Ekipa musi ustalić prawdziwość jego słów. Martin przechodzi badanie wariografem.
Piotr Kraśko przeprowadził wywiad z Alexem Gibneyem i Stevenem Spielbergiem o ich najnowszym projekcie – serii dokumentalnej Geneza nienawiści, stworzonej specjalnie na potrzeby Discovery.
W idealnym związku O.J. i Nicole pojawiły się rysy. Mężczyzna źle zareagował na rozstanie. Czuł się zdruzgotany. W dniu zabójstwa zachowywał się dziwnie.
„Geneza nienawiści” to najnowsza seria dokumentalna Alexa Gibneya i Stevena Spielberga, stworzona specjalnie na potrzeby Discovery. To fascynująca, sześcioczęściowa produkcja, która bada jedną z najbardziej pierwotnych i destrukcyjnych emocji ludzkości, jaką jest nienawiść. Producenci Alex Gibney oraz Steven Spielberg docierają do jej ewolucyjnych podstaw, odwołując się do najnowszych badań i artykułów prasowych. O genezie pomysłu, pracach przygotowawczych, samej realizacji i wnioskach płynących z poruszającego dokumentu z laureatami Oscara rozmawia Piotr Kraśko.
Detektywi prowadzący ponowne śledztwo w sprawie O.J. Simpsona zasięgają opinii grafologa, który przygląda się pamiętnikom i notatkom Jasona, syna futbolisty.