Wakacyjne wieczory z Siódemką. Jakie filmy oglądać?

Filmowy lipiec
Piłsudski na antenie Siódemki. Nie przegap 1 lipca!
Długie letnie wieczory to świetna okazja na filmowe spotkania. Na naszej antenie będą czekać na Was zagadki kryminalne, komediowe zawirowania i najlepsze filmy akcji.

Siódemka nie odpoczywa w wakacje. Mamy dla Was pokaźną dawkę dobrego kina i wielkich emocji. Czeka nas wycieczka do Hogwartu, spotkanie w Matriksie i superbohaterskie przygody z Batmanem. Nie zabraknie romantycznych momentów i chwil grozy. Każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego.

Piłsudski, 1 lipca 20:00

Piłsudski
Piłsudski

To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. "Piłsudski" to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Gruby i chudszy, 4 lipca 20:00

Gruby i chudszy
Gruby i chudszy

Kto z nas nie próbował walczyć z nadwagą — zmorą naszych czasów? Specjalne diety, gimnastyka, cudowne wypełniacze i inne wspaniałe specyfiki. Efekt murowany — wyłącznie w reklamach. Tymczasem Eddie Murphy proponuje wam jedyną skuteczną metodę: stracić wagę ze śmiechu! To dla was Eddie wciela się w siedem postaci, by przedstawić losy Shermana Klumpa — uniwersyteckiego badacza, marzącego o wynalezieniu eliksiru szczupłości. Od sukcesu dzieli go zaledwie włos, ale czy warto aż tak się poświęcać? Może problem — zarówno Shermana Klumpa, jak i innych odchudzających się polega na czymś innym?

 Harry Potter i insygnia śmierci - część I, 6 lipca 20:00

 Harry Potter i insygnia śmierci - część I
Harry Potter i insygnia śmierci - część I

Harry, Ron i Hermiona wyruszają z niebezpieczną misją, by odnaleźć i zniszczyć horkruksy, w których tkwi tajemnica siły Voldemorta. Zdani tylko na siebie, ścigani teraz bardziej niż kiedykolwiek, mogą polegać tylko na sobie, a Siły Ciemności, które są blisko, próbują ich rozdzielić.

Matrix, 7 lipca 20:00

Matrix
Matrix

Wrażenie: Świat codzienny jest naszą rzeczywistością. Rzeczywistość: Nasz świat jest złudzeniem, skomplikowanym oszustwem wymyślonym przez obdarzone sztuczną inteligencją potężne maszyny, które przejęły nad nami kontrolę. Zapierające dech w piersiach popisy kaskaderskie. Niezapomniane obrazy. Wciskająca w fotel akcja. Keanu Reeves i Laurence Fishburne stają na czele walki o wyzwolenie rodzaju ludzkiego spod władzy komputerów w filmie "Matrix", cyber thrillerze, który oglądać będziesz dziesiątki razy. Wyreżyserowany przez braci Wachowskich ("Brudne pieniądze") na podstawie ich własnego scenariusza, pełen efektów, jakich nikt dotąd nie widział, "Matrix" otwiera nowy rozdział w historii kina. To film, który sprawi, że zapomnisz o świecie, który cię otacza.

Haker, 9 lipca 20:00

Haker
Haker

Amerykańskie i chińskie służby specjalne sprzymierzają się w walce z niebezpieczną cyber-mafią. Na ich czele staje zwolniony z więzienia za przestępstwa komputerowe legendarny haker — Nicholas Hathaway (Chris Hemsworth). Międzynarodowe śledztwo zaprowadzi superhakera aż do Hongkongu i Dżakarty.

Hulk, 13 lipca 20:00

Hulk
Hulk

Eric Bana ("Helikopter w ogniu") wciela się w postać naukowca Bruce'a Bannera, który w wyniku nieudanego eksperymentu przeistacza się w niezwykłego zielonego stwora. Bana gra zarówno postać naukowca jak i stworzonego przez Industrial Light and Magic nadczłowieka Hulka. Zdobywczyni Oscara Jennifer Connelly ("Piękny umysł") wcieliła się w Betty Ross, naukowca, której niestety przypadkiem udało się uwolnić Hulka. Nick Nolte ("Cienka czerwona linia") gra ojca Bruce'a, a Sam Elliot ("Ukryta prawda") odtwarza postać ojca Betty, oficera amerykańskiego wywiadu.

Matrix: Reaktywacja, 14 lipca 20:00

Matrix Reaktywacja
Matrix Reaktywacja

Strażnicy atakują. Smith zostaje sklonowany. Neo wkracza w inny wymiar... Ale tym razem chyba nawet sam Wybraniec obdarzony niezwykłymi, nowymi zdolnościami nie powstrzyma zwycięskiego pochodu Maszyn. Neo, Morfeusz i Trinity powracają w porywającej drugiej części trylogii Matrix. W walce z wrogiem, który został sklonowany, udoskonalony i zagraża ostatniej enklawie ludzkości, towarzyszą im nowi wspaniali sprzymierzeńcy. Powracają także bracia Wachowscy i producent Joel Silver prezentujący niezwykłą wizję, która poraża zmysły, porusza serca i pokazuje, jak wyglądać będzie kino przyszłości. Czym jest Matrix? Na to pytanie nie znamy jeszcze pełnej odpowiedzi. Pojawia się więc następne: kto stworzył Matrix? Odpowiedź czeka w świecie nieprawdopodobnych możliwości i przeznaczenia, które prowadzi od rewelacji do Rewolucji.

Szukając sprawiedliwości, 16 lipca 20:00

Szukając sprawiedliwości
Szukając sprawiedliwości

Akcja filmu rozgrywa się w Brooklynie. Urodzony i wychowany w "sąsiedztwie" gliniarz Gino Fellino jest świadkiem wielu przemian, ale jednej z nich nie jest w stanie zaakceptować — jego kolega z dzieciństwa zmienia okoliczne ulice w strefę wojny.

Z ust do ust, 19 lipca 20:00

Z ust do ust
Z ust do ust

Młoda kobieta odkrywa, że historia jej rodziny była kanwą powieści Charlesa Webba, na podstawie której powstał film "Absolwent". Dochodzi do wniosku, że jej babka jest słynną panią Robinson a jej prawdziwym ojcem — szkolna miłość jej matki.

Batman, 20 lipca 20:00

Batman
Batman

Pod postacią Batmana człowieka-nietoperza kryje się atletycznie zbudowany, super inteligentny mężczyzna, uzbrojony w niesamowitej konstrukcji przedmioty, służące walce i przemieszczaniu się w przestrzeni. Powołaniem naszego bohatera jest niesienie pomocy i wybawienia wszystkim będącym w potrzebie ludziom. W jego niezwykłych przygodach towarzyszy mu super atrakcyjna reporterka. Najpotężniejszym przeciwnikiem Batmana jest wróg publiczny — Joker — odrażająca postać o czarnej psychice.

Epidemia, 23 lipca 20:00

Epidemia
Epidemia

Mieszkańców kalifornijskiego miasteczka atakuje epidemia śmiertelnej choroby. Jak się okazuje, w posiadaniu szczepionki przeciwko tajemniczej chorobie jest armia amerykańska. Jej przedstawiciele nie zgadzają się jednak na jej użycie. Czy oznacza to wyrok śmierci na wszystkich mieszkańców miasteczka?

Wytańczyć marzenia, 26 lipca 20:00

Wytańczyć marzenia
Wytańczyć marzenia
Źródło: newline.wireimage.com

Oparta na faktach historia, w której Antonio Banderas gra uznanego na arenie międzynarodowej tancerza baletowego Pierre'a Dulaine'a. Po zakończeniu kariery Dulaine (Banderas) jest instruktorem tańca w szkole publicznej w Nowym Jorku. W momencie, kiedy jego metody nauki ścierają się z hip-hopowymi instynktami jego uczniów, tworzy zespół, który kreuje nowy styl tańca i staje się jego mentorem.

Drapacz chmur, 28 lipca 20:00

Drapacz chmur
Drapacz chmur

Ikona popkultury — Dwayne Johnson — w filmie "Drapacz chmur" wciela się w postać Willa Sawyera, byłego szefa jednostki FBI odpowiedzialnego za odbijanie zakładników oraz weterana wojennego amerykańskiej armii. Dziś Will zajmuje się ochroną wielkich wieżowców; mieszka w Chinach, gdzie odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo największego na świecie, uznawanego za najbezpieczniejszy, drapacza chmur. Kiedy wieżowiec staje nagle w ogniu, to właśnie Will zostaje wrobiony w odpowiedzialność za gigantyczny pożar. Wie, że jest ścigany, wie też, że musi oczyścić swoje imię, ale przede wszystkim uratować rodzinę zamkniętą w płonącym budynku.

Przemytnik, 30 lipca 20:00

Przemytnik
Przemytnik

Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?