Wyjątkowy koncert Jana A.P. Kaczmarka w Siódemce

Kaczmarek 2 Cinema
Kaczmarek 2 Cinema
Jan A.P. Kaczmarek to autor muzyki do ponad 70 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych. Laureat Nagrody Akademii Filmowej (2005) za muzykę do filmu Marzyciel. 25 października o 23:30 Siódemka wyemituje wyjątkowy koncert "Kaczmarek 2 Cinema".

Kaczmarek 2 Cinema - o czym jest program?

Widzowie usłyszą klasyczne utwory laureata Oscara, Jana A.P. Kaczmarka. Koncert jest wyrazem uznania dla jednego z najwybitniejszych rodzimych twórców. Wydarzenie ma również uczcić jego 70. urodziny. W repertuarze znalazły się specjalnie przygotowane aranżacje w innowacyjnej technologicznie oprawie.

Koncert został zarejestrowany podczas 16. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Kaczmarek 2 Cinema
Kaczmarek 2 Cinema

Jan A.P. Kaczmarek. Uznany kompozytor

Kompozytor, muzyk. Jeden z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki filmowej na świecie, jest autorem muzyki do ponad pięćdziesięciu filmów długometrażowych i dokumentalnych. Urodzony 29 kwietnia 1953 roku w Koninie, mieszka i pracuje w Los Angeles. Przełomem w karierze muzycznej były dla Kaczmarka staże w awangardowym Teatrze Laboratorium Jerzego Grotowskiego. W roku 1977 rozpoczął dwuletnią współpracę z Teatrem Ósmego Dnia i stworzył kameralną Orkiestrę Ósmego Dnia.

Wśród wielu filmów, do których stworzył ścieżkę dźwiękową, znajdują się: "Niewierna" Adriana Lyne’a, "Aimee i Jaguar" Maxa Farberbocka, "Stracone dusze" Janusza Kamińskiego, "Quo vadis" Jerzego Kawalerowicza czy "Marzyciel" Marca Forstera, z udziałem Johnny Deppa, Kate Winslet, Radhy Mitchell, Julie Christie i Dustina Hoffmana. Jest stałym współpracownikiem Agnieszki Holland, z którą zrealizował m.in. filmy "Całkowite zaćmienie", "Plac Waszyngtona" oraz "Trzeci cud". Jego muzykę można było również usłyszeć w filmie "Magnezja" w reżyserii Macieja Bochniaka.

Kaczmarek 2 Cinema
Kaczmarek 2 Cinema

"Kaczmarek 2 Cinema" na antenie TVN7 25 października o 23:30.

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!
Materiał promocyjny

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!